p.o. Zastępca Dyrektora Generalnego - Krzysztof Dec - BIP Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Biuletyn Informacji Publicznej
Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

p.o. Zastępca Dyrektora Generalnego - Krzysztof Dec

Na stanowisko p.o. Zastępcy Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa został powołany w dniu 13 stycznia 2021 r. przez Grzegorza Pudę, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Ekonomiczno-Rolniczym, studiów podyplomowych z zakresu rolnictwa oraz studiów Executive Master of Business Administration. Stypendysta Fundacji Kulskich i Diana Davis Spencer Foundation oraz absolwent Daniel Morgan Graduate School of National Security w Waszyngtonie, gdzie ukończył m.in specjalistyczne kursy z zakresu bezpieczeństwa narodowego, kultury Bliskiego Wschodu i Afryki oraz komunikacji.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w największych wydawnictwach w Polsce, zajmując się tematami politycznymi i ekonomiczno-społecznymi. Od 2016 roku związany z Agencją Rynku Rolnego, w ramach której m.in aktywnie uczestniczył w tworzeniu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Zaangażowany w sprawy społeczne, w latach 2018-2019, pełnił funkcję Prezesa Fundacji im. Ignacego Łukasiewicza PGNiG SA.

W KOWR nadzoruje Pion Rynków Rolnych tj.:

  • Departament Interwencji Rynkowych,
  • Departament Rozwoju Rynku,
  • Departament Wsparcia Eksportu.

Podmiot udostępniający informację:
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Autor ostatniej zmiany:
Tomasz Gąsiorowski
Data wprowadzenia infromacji:
2021-01-28
Data i godzina ostatniej zmiany:
2021-02-22 14:34:51
Data i godzina publikacji:
2021-02-01 00:00:00