Zastępca Dyrektora Generalnego - Wojciech Kędzia - BIP Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Biuletyn Informacji Publicznej
Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Zastępca Dyrektora Generalnego - Wojciech Kędzia

Na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa został powołany w dniu 26 marca 2019 r. przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Absolwent Wydziału Rolniczego byłej Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Tam też zaczynał drogę zawodową jako asystent w Katedrze Gleboznawstwa. Przez wiele lat prowadził jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie wdrażania systemów jakości oraz doradztwa technologicznego związanego z realizacją projektów badawczo-rozwojowych w przemyśle chemicznym i rolno-spożywczym. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz patentów, w tym wdrożonych i stosowanych na skalę przemysłową.

Pełnił także funkcje kierownicze w administracji rolnej jako: zastępca Kujawsko-Pomorskiego Inspektora w Państwowej Inspekcji Skupu i Przetwórstwa Artykułów Rolnych, zastępca Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego i ostatnio dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Bydgoszczy.

Żonaty, ma jedno dziecko.

W KOWR nadzoruje Pion Gospodarowania Nieruchomościami tj.:

  • Departament Gospodarowania Zasobem,
  • Departament Kształtowania Ustroju Rolnego.

Podmiot udostępniający informację:
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Autor ostatniej zmiany:
Tomasz Gąsiorowski
Data wprowadzenia infromacji:
2019-03-28
Data i godzina ostatniej zmiany:
2021-03-10 15:27:51
Data i godzina publikacji:
2021-02-01 00:00:00